O kampanii

Start / O kampanii

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa

Założycielem kampanii “Marriage Week International” jest Richard Kane, który 1997 roku rozpoczął pierwszy „Marriage week” z poparciem brytyjskiego premiera Johna Majora i jego żony Normy, rok później także premiera Tony´ego Blaira i jego żony Cherie. Obecnie Marriage Week działa już w 22 krajach na 4 kontynentach.

Więcej informacji o Marriage Week w UK 

Richard Kane

 

Tydzień Małżeństwa w Polsce

Tydzień Małżeństwa w Polsce 7-14 luty jest inicjatywą wielu środowisk, które swą troską obejmują małżeństwo. Kampania ta ma na celu podkreślenie małżeństwa rozumianego jako specyficzna i komplementarna więź mężczyzny i kobiety zadeklarowana w sposób publiczny.

Inicjatywa „Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa” ma charakter kampanii społecznej. Jej otwarta formuła zakłada dużą otwartą przestrzeń współpracy samorządu, organizacji pozarządowych, Kościoła Katolickiego, Kościołów chrześcijańskich, instytucji użyteczności publicznej, prywatnych przedsiębiorców, pojedynczych wspólnot, parafii, środowisk lokalnych działających na rzecz rodziny i małżeństwa rozumianego w tradycyjny sposób. W Gdańsku promocją i koordynacją Kampanii zajmuje się Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich, z którym współpracujemy od lat. Ciekawym przykładem współpracy w Gdańsku było objęcie honorowym patronatem Kampanii przez Prezydenta miasta Gdańska i Abp Sławoja Leszka Głódzia.

Jak wyglądał Tydzień Małżeństwa w 2016 roku w Trójmieście, oraz więcej informacji można znaleźć na stronie.

 

Tydzień Małżeństwa w Elblągu

Zespół MTM w Elblągu to przede wszystkim osoby dające swój czas i wsparcie dla działań związanych z Tygodniem małżeństwa. Przedstawiciele środowisk zaangażowanych w swoje działania, ale także służące wsparciem, radą, pomocą dla całości inicjatywy.

Nie jest to grupa profesjonalistów. Raczej zapaleńców rozumiejących potrzebę tej inicjatywy i mających otwarte serca, aby coś dać innym z siebie. Każdy z nas ma swoją pracę, obowiązki, swoje sprawy. Jednak spotykając się tworzymy energiczną i twórczą atmosferę pokonując własne ograniczenia. Ponad podziałami, niewłaściwym współzawodnictwem tworzymy nową jakość współpracy dla naszego miasta.

Razem możemy więcej.

Dołącz do nas.

Zespół MTM w Elblągu
POLUB NAS NA FB!